Můj příběh

Kdo vlastně jsem?

Jsem Žena, maminka dvou skvělých kluků, milovnice přírody, šamanka, ševcová, jogínka a mnoho mnoho dalšího.

Krůček po krůčku skrze práci na sobě procházím životem. A tak kráčím ke svobodě, víře, lásce a radosti.

Proč vlastně barefoot obuv?

Lidé se mě často ptají proč nosit barefoot obuv (zkráceně BF). Proč nosit ve městě, na tvrdém betonovém povrchu boty s tenkou a měkkou podrážkou? Mě vždy přijde na mysl – co je lepší, chodit po betonu v úzkých, těžkých a svazujících botách, nebo mít nohu volnou, lehkou, s dostatkem prostoru pro prsty a měkkou podrážkou na jakémkoliv povrchu? Není „jedno“ kde chodíme, ale JAK chodíme a JAK SE CÍTÍ NAŠE NOHY, RESPEKTIVE CELÉ NAŠE TĚLO?

Není to paradox – na betonu s tvrdou botou a v přírodě jen s BF?

Moje priority u obuvi

Pro mě je zásadní, aby byla bota dostatečně měkká, lehká, bez podpadku a měla širokou špičku s dostatkem prostoru pro prsty. Protože mám úzkou nohu, nemusí se vždy jedna o barefoot obuv, ale mohu nosit (po pečlivém výběru) i boty z „normálního obchodu“.

Pamatuji si svůj pocit, když jsem si poprvé ušila boty na míru. Jednoduché mokasíny na mém prvním (a ne posledním) kurzu.  To WAU a nadšení, lehkost pohybu, volnost prstů, dotek Země….bylo to jako bych chodila bosa (což v létě a všude kde je to možné stále dělám). Vždy jsem milovala a miluji přírodu a takový dotek i skrze boty jsem nečekala. Dotek Země, spojení s přírodou tělem i myslí.

 

 

 

 

 

 

A to jsem ještě netušila další výhody BF obuvi. To, že se díky volnosti nohy a správné chůzi začne pomalu srovnávat utlačovaný palec, který nebyl rovně ale „zahýbal“ k ostatním prstům. To, že nemám nikde odřené nohy, chodím pomaleji a klidněji (čímž se zpomaluje i tempo mého života), rovná se mi páteř a celkové těžiště těla, nemám napětí a ztuhlost v těle (a to nejen na fyzické úrovni).

Cítím, jak se napojuji na moudrost Země a uvědomuji si její celistvost. Celistvost přírody a všeho kolem, včetně nás samých. Svou vlastní celistvost vnímám více a více. Celistvost slov, činů, těla, mysli….harmonie uvnitř i vně. Toto vše dokáži vnímat nejen díky BF botám a jejich spojení se Zemi, ale i díky Józe.

Někdy jdu na hranu

Jak cvičím a pracuji na sobě, otevírají se přede mnou témata z hlubin mého já a někdy to není příjemné. Velmi často to BOLÍ, sahám si na dno svých fyzických i psychických sil. Objevují se emoce…. vnímám někdy více, někdy méně co je za nimi. Co mi pocity mají ukázat, proč je mám, proč se mi opakují. Pokud to dokážu přijmout a překročit (což je někdy opravdu těžké a ne vždy se to podaří), nacházím vnitřní klid, uvolnění a sílu. Každý den, každou chvíli, stále znova…… Nalézám vnitřní štěstí a svobodu.

Kráčím ke svobodě, krůček po krůčku.

Život s hravostí

Životem se mi prolíná více technik a směrů – momentálně jóga, šamanismus a v neposlední řadě šití barefoot bot.

Šiji BF obuv na míru každé noze a klientovi. Kamarádkám, známým i svým synům. Každé další boty jsou více a více vymazlené. Tvořím je s největším umem a precizností co mám. Ráda objevuji a zdokonaluji nové materiály, střihy a postřehy zákazníků. Baví mě vybírat z možností barev, typů bot, detailů, podrážek, knoflíků – ta hravost a spoluvytváření. Práce s kůží, s její vůní, strukturou – šiji boty a přitom se uzemňuji a raduji ze své práce.

Objevuji hravost a volnost ve všem co dělám. Svou hravost života.

Tak si pojďme hrát 🙂

Lucka